Main Menu
User Menu

40. bojové bombardovací křídlo (těžké) [1943-1945]

40th Combat Bombardment Wing (Heavy)

     
Název:
Name:
40. bojové bombardovací křídlo (těžké)
Originální název:
Original Name:
40th Combat Bombardment Wing (Heavy)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
40. bombardovací křídlo (těžké)
Datum zániku:
Disbanded:
09.06.1945
Nástupce:
Successor:
40. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.06.1943-13.09.1943 8. velitelství bombardovacího letectva
13.09.1943-19.12.1944 1. bombardovací divize
19.12.1944-09.06.1945 1. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
06.06.1943-16.09.1943 Brampton, US Army Air Force Station 103
16.09.1943-09.06.1945 Thurleigh, US Army Air Force Station 111

Velitel:
Commander:
30.08.1943-16.09.1943 Normand, Charles (Major)
16.09.1943-22.10.1944 Turner, Howard M. (Brigadier General)
22.10.1944-09.06.1945 Mustoe, Anthony Q. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/40-bojove-bombardovaci-kridlo-tezke-1943-1945-t139195#453342Verze : 2
MOD