Main Menu
User Menu

4. stíhací letecká divize vzdušných sil vojenského námořníctva [1943-RRRR]

4th Fighter Aviation Division of the Navy Air Force

4. stíhacia letecká divízia vzdušných síl vojenského námorníctva

4-я истребительная авиационная дивизия ВВС ВМФ (4 иад ВМФ)

     
Název:
Name:
4. stíhací letecká divize vzdušných sil vojenského námořníctva
Originální název:
Original Name:
4-я истребительная авиационная дивизия Военно-воздушных сил Военно-морского флота
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
62. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořníctva
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.07.1943-DD.MM.RRRR Vzdušné síly Černomorské floty
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
14.07.1943-01.10.1943 Dušin, Alexej Zacharovič (Polkovnik / Полковник)
02.10.1943-28.04.1944 Ljubimov, Ivan Stepanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
28.04.1944-16.06.1944 Ljubimov, Ivan Stepanovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
24.07.1943-DD.MM.RRRR Melichov, Vasilij Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://allaces.ru/sssr/struct/d/iad4.php
URL : https://www.valka.cz/4-stihaci-letecka-divize-vzdusnych-sil-vojenskeho-namornictva-1943-RRRR-t239474#661760Verze : 0
MOD