Main Menu
User Menu

4. sborová oblast [1920-1941]

4th Corps Area

     
Název:
Name:
4. sborová oblast
Originální název:
Original Name:
4th Corps Area
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Jihovýchodní department
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1941
Nástupce:
Successor:
Velitelství služeb 4. sborové oblasti
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.08.1920-DD.05.1941 Ministerstvo války
Dislokace:
Deployed:
20.08.1920-11.11.1920 Charleston, ?
12.11.1920-09.04.1923 East Point, Fort McPherson
10.04.1923-29.06.1927 Atlanta, ?
30.06.1927-03.11.1934 East Point, Fort McPherson
04.11.1934-DD.05.1941 Atlanta, ?

Velitel:
Commander:
20.08.1920-27.09.1920 Read, George (Major General)
27.09.1920-25.10.1921 Morrison, John F. (Major General)
25.10.1921-13.07.1922 Gordon, Walter (Brigadier General)
13.07.1922-17.01.1925 Shanks, David (Major General)
17.01.1925-01.05.1925 Bowley, Albert (Brigadier General)
01.05.1925-26.07.1925 MacArthur, Douglas (Major General)
26.07.1925-07.10.1925 Bowley, Albert (Brigadier General)
07.10.1925-19.03.1927 Hagood, Johnson (Major General)
19.03.1927-04.04.1927 Bowley, Albert (Brigadier General)
04.04.1927-05.08.1927 Craig, Malin (Major General)
05.08.1927-18.10.1927 Bowley, Albert (Brigadier General)
18.10.1927-01.09.1929 Davis, Richmond (Major General)
01.09.1929-03.10.1929 Fiske, Harold (Brigadier General)
03.10.1929-01.02.1932 McCoy, Frank (Major General)
05.02.1932-27.12.1933 King, Edward (Major General)
28.12.1933-13.01.1934 Reeves, James (Brigadier General)
13.01.1934-28.09.1938 Moseley, George Van Horn (Major General)
28.09.1938-07.10.1938 Van Horn, Robert (Brigadier General)
07.10.1938-30.09.1940 Embick, Stanley D. (Major General)
11.08.1940-DD.05.1941 Smith, John P. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.11.1920-05.03.1921 5. polní dělostřelecký pluk
DD.04.1924-05.09.1928 504. pěší prapor
DD.04.1924-05.09.1928 523. pěší prapor
DD.04.1924-05.09.1928 524. pěší prapor
DD.04.1924-05.09.1928 525. pěší prapor
DD.12.1924-05.09.1928 522. pěší prapor
DD.10.1932-01.03.1935 20. stíhací skupina
DD.07.1934-DD.06.1940 93. pěší prapor (samostatný) (barevný)
DD.07.1934-DD.06.1940 95. pěší prapor (samostatný) (barevný)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: U.S. Army Order of Battle 1919-1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations, Combat Studies Institute Press, US Army Combined Arms Center, Fort Leavenworth, KS
URL : https://www.valka.cz/4-sborova-oblast-1920-1941-t124223#459777Verze : 11
MOD

Hlavní základny, letiště a výcviková zařízení na území 4. sborové oblasti




Pravidelná armádaNárodní gardaOrganizovaná záloha
Barksdale Field, LACamp Beauregard, LACandler Field, GA
Fort Barrancas, FLBlackwood Field, TN
Camp Benning, GA
-> Fort Benning, GA
Camp Glenn, NC
Camp Bragg, NC
-> Fort Bragg, NC
Jackson Barracks, LA
Fort Caswell, NCCamp Joseph E. Johnston
-> Camp J. Clifford R. Foster, FL
Fort Dade, FLCamp Benjamin F. McClellan, MS
Dorr Field, FLCamp Peay, TN
Fort Fremont, SCRoberts Field, AL
Fort Gaines, ALCamp John Sevier, SC
Camp Jackson, SC
-> Fort Jackson, SC
Camp Shelby, MS
Fort Jackson, LASt. Simons Island, GA
Camp Jesup, GATybee Island, GA
Key West Barracks, FL
Lawson Field, GA
Camp McClellan, AL
-> Fort McClellan, AL

Fort McPherson, GA
Fort McRee, FL
Maxwell Field, AL
Fort Morgan, AL
Fort Moultrie, SC
Fort Oglethorpe, GA
Fort Pickens, FL
Pope Field, NC
Henry J. Reilly Field, AL
Fort St. Philip, LA
Fort Screven, GA
Fort Sumter, SC
Fort Taylor, FL
URL : https://www.valka.cz/4-sborova-oblast-1920-1941-t124223#567907Verze : 8
MOD