Main Menu
User Menu

4. protiletadlová divize

4. protiletadlová divize byla zformována 19.11.1941 v Oguře jako Západní brigáda protiletadlové obrany. 1.6.1944 byla přejmenována za západní Brigádu protiletadlového dělostřelectva a 5.5.1945 byla přejmenována na 4. protiletadlovou divizi.


Velitel:
genmjr. Kosuke Wada (19.11.1941 - 10.6.1943)
genmjr. Shigejiro Ihara (10.6.1943 - 5.5.1945)
genpor. Hanji Ito (5.5.1945 - 30.9.1945)


podřízena:
16. armádní oblast 1945
URL : https://www.valka.cz/4-protiletadlova-divize-t43701#172823Verze : 0
MOD