Main Menu
User Menu

4. ponorková flotila [1979-1991]

4th Submarine Flotilla

4-я флотилия подводных лодок (4 ФлПЛ)

     
Název:
Name:
4. ponorková flotila
Originální název:
Original Name:
4-я флотилия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.10.1979
Předchůdce:
Predecessor:
26. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
4. ponorková flotila
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1979-31.12.1991 Tichooceánska flota - 2. formovanie
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1979-31.12.1991 ?, Buchta Pavlovskogo /

Velitel:
Commander:
DD.10.1979-07.02.1981 Belašjov, Viktor Grigorjevič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
24.02.1981-DD.MM.1988 Chramcov, Viktor Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1988-12.12.1989 Chramcov, Viktor Michajlovič (Vice-admiral / Вице-адмирал)
12.12.1989-31.12.1991 Koževnikov, Valerij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1979-DD.MM.RRRR Chvatov, Gennadij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1979-DD.05.1980 Pirožkov, Remir Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.05.1980-07.02.1981 Pirožkov, Remir Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1981-DD.MM.1982 Anochin, Ronaľd Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1982-DD.MM.1984 ?, ? ( )
DD.MM.1984-DD.11.1987 Agafonov, Gennadij Danilovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1987-31.12.1991 Lapšin, Jevgenij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://oosif.ru/tihookeanskiy-flot
https://www.submarines.narod.ru/soed_TOF.html
URL : https://www.valka.cz/4-ponorkova-flotila-1979-1991-t78949#656718Verze : 0
MOD