Main Menu
User Menu

4. pěší pluk [1921-1934]

4. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 4. INFANTERIE-REGIMENT
4. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Kolberg
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 2. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Kolberg
Velitelé pluku 01.1921-11.1922 Edelbüttel Gottfried
11.1922-06.1926 Stülpnagel Edwin von
06.1926-11.1929 Bock Fedor von
11.1929-10.1932 Roese Friedrich
10.1932-09.1934 Strauss Adolf
09.1934-10.1934 Büsch Fritz
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/4
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/4
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/4
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 4
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/4-pesi-pluk-1921-1934-t71380#251540Verze : 0
MOD