Main Menu
User Menu

4. pěší brigáda [1936-1939]

4th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
4. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
4th Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1936
Předchůdce:
Predecessor:
4. brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
16.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.08.1936-16.10.1939 2. divize
Dislokace:
Deployed:
24.08.1936-16.10.1939 Cheyenne, Fort Francis E. Warren

Velitel:
Commander:
24.08.1936-25.06.1937 Humphrey, Charles F. (Brigadier General)
25.06.1937-30.08.1937 Turner, Fred H. (Colonel)
30.08.1937-16.10.1939 Peek, Ernest D. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.08.1936-16.10.1939 1. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/4-pesi-brigada-1936-1939-t197869#568078Verze : 3
MOD