Main Menu
User Menu

4. pěší brigáda [1920-1925]

4th Infantry Brigade

     
Název:
Name:
4. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
4th Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
23.03.1925
Nástupce:
Successor:
4. brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.10.1920-23.03.1925 2. divize
Dislokace:
Deployed:
04.10.1920-DD.MM.1922 San Antonio, Camp Travis
DD.MM.1922-23.03.1925 San Antonio, Fort Sam Houston

Velitel:
Commander:
04.10.1920-14.08.1921 McRae, James H. (Brigadier General)
20.09.1921-04.01.1922 Lewis, Edward M. (Brigadier General)
04.01.1922-10.11.1924 Poore, Benjamin A. (Brigadier General)
13.12.1924-23.03.1925 Fiske, Harold B. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.07.1921-23.03.1925 1. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Order of Battle of the United States Land Forces in the World War. American Expeditionary Forces. Volume 2: Divisions, Center of Military History, United States Army, Washington, 1988
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
URL : https://www.valka.cz/4-pesi-brigada-1920-1925-t197527#567446Verze : 2
MOD