Main Menu
User Menu

4. oddělení (organisační) hlavního štábu [1945-1950]

4th Department (Organisational) of Headquarters of the Armed Forces

     
Název:
Name:
4. oddělení (organisační) hlavního štábu
Originální název:
Original Name:
4. oddělení (organisační) hlavního štábu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1950
Nástupce:
Successor:
Organizační a mobilizační správa generálního štábu
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.06.1945-15.08.1950 Hlavní štáb branné moci
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-15.08.1950 Praha /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.06.1945-28.10.1945 Kolařík, Jan Rostislav (Plukovník)
28.10.1945-19.02.1947 Borský, František (Plukovník)
19.02.1947-DD.12.1947 Borský, František (Brigádní generál)
DD.12.1947-15.08.1950 Veselý, František (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Hlavní štáb branné moci)
URL : https://www.valka.cz/4-oddeleni-organisacni-hlavniho-stabu-1945-1950-t123468#420655Verze : 1
MOD