4. nájezdnický prapor námořní pěchoty [1942-1944]

4th Marine Raider Battalion

     
Název:
Name:
4. nájezdnický prapor námořní pěchoty
Originální název:
Original Name:
4th Marine Raider Battalion
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1944
Nástupce:
Successor:
2. prapor 4. pluku námořní pěchoty
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
23.10.1942-29.04.1943 Roosevelt, James (Major)
29.04.1943-04.05.1943 Clark, James R. (Major)
04.05.1943-15.09.1943 Currin, Michael S. (Lieutenant Colonel)
15.09.1943-01.02.1944 Thomas, Robert H. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rottman, Gordon L.: U.S. Marine Corps World War II Order of Battle: Ground and Air Units in the Pacific War, 1939-1945, Greenwood Press, 2002
usmarineraiders.org
Rottman, Gordon L.: US Special Warfare Units in the Pacific Theater 1941-45, Osprey Publishing, 2013
URL : https://www.valka.cz/4-najezdnicky-prapor-namorni-pechoty-1942-1944-t185277#540788Verze : 2
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!