Main Menu
User Menu

388. stíhací bombardovací křídlo [1953-1957]

388th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
388. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
388th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.11.1953
Předchůdce:
Predecessor:
388. denní stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
10.12.1957
Nástupce:
Successor:
388. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.11.1953-12.12.1954 9. letecká armáda
12.12.1954-10.12.1957 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
23.11.1953-28.11.1954 Clovis, Clovis Air Force Base
12.12.1954-10.12.1957 Rouvres-en-Woëvre, Étain Air Base

Velitel:
Commander:
23.11.1953-15.12.1953 Crandall, Thomas O. (Lieutenant Colonel)
15.12.1953-11.01.1954 Peterson, Clayton L. (Colonel)
11.01.1954-23.02.1954 Whiteman, Harold J. (Colonel)
23.02.1954-22.02.1955 Whisenand, James F. (Brigadier General)
22.02.1955-01.07.1956 Whiteman, Harold J. (Colonel)
01.07.1956-10.12.1957 Dickman, Joseph L. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.11.1953-10.12.1957 388. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/388-stihaci-bombardovaci-kridlo-1953-1957-t138746#452893Verze : 0
MOD