Main Menu
User Menu

35. ponorková divize [1964-1990]

35th Submarine Division

35. ponorková divízia

35-я дивизия подводных лодок (35 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
35. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
35-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.03.1964
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.12.1990
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1964-24.10.1969 1. ponorková flotila
24.10.1969-15.12.1990 9. ponorková eskadra
Dislokace:
Deployed:
17.03.1964-24.10.1969 záliv Malaja lopatka, Zapadnaja lica /
24.10.1969-15.12.1990 záliv Ura, námorná základňa Vidjajevo /

Velitel:
Commander:
DD.09.1964-DD.01.1967 Jegorov, Sergej Grigorjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1967-DD.MM.1968 Spiridonov, Emiľ Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1968-DD.10.1970 Spiridonov, Emiľ Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1970-22.02.1971 Karačjov, Ivan Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
22.02.1971-DD.04.1974 Karačjov, Ivan Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.04.1974-DD.MM.1976 Kozyr, Vitalij Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1977-30.10.1978 Gavrenkov, Vladimir Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.10.1978-DD.06.1982 Gavrenkov, Vladimir Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1982-03.02.1984 Vedernikov, Jurij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
03.02.1984-DD.12.1984 Vedernikov, Jurij Nikolajevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
28.12.1984-23.07.1986 Maljarčuk, Bogdan Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1986-17.02.1988 Orlov, Pjotr Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1988-DD.05.1988 Orlov, Pjotr Stepanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1988-DD.12.1990 Cvetov, Boris Konstantinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1964-DD.MM.RRRR Erlich, Robert Davidovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kalašnikov, Nikolaj Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1969-DD.MM.1971 Kolesnikov, Vasilij M. (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1971-DD.04.1974 Kozyr, Vitalij Viktorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.04.1974-DD.MM.1979 Ciruľnikov, Vadim Naumovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1979-DD.06.1982 Vedernikov, Jurij Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1982-DD.07.1986 Orlov, Pjotr Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1986-DD.MM.1988 Cvetov, Boris Konstantinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1988-DD.12.1990 Malaševič, Alexej Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
https://oosif.ru/1963-90g.---35-ya-diviziya-pl-ksf-
URL : https://www.valka.cz/35-ponorkova-divize-1964-1990-t238253#658754Verze : 0
MOD