Main Menu
User Menu

35. divize [1939-1945]

35. divize


219. pěší pluk
220. pěší pluk
221. pěší pluk
25. divizní skupina tančíků
35. dělostřelecký pluk (24x 75mm horská děla)
35. ženijní pluk
35. spojovací jednotka
35. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/35-divize-1939-1945-t20206#76070Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 35. Divize
Datum vzniku 07.02.1939 Tokyo
Předchůdce -
Datum zániku 30.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 01.04.1939 Severočínský armádní okruh
DD.MM.1943 12. Armáda
??.02.1944 31. Armáda
??.03.1944 2. Armáda
Dislokace -
Velitelé 09.03.1939 - 25.05.1940 Maeda, Osamu
25.05.1940 - 02.03.1942 Harada, Kumakichi
02.03.1942 - 28.02.1943 Shigeta, Tokumatsu
28.02.1943 - 04.03.1944 Banzai, Kazuyoshi
04.03.1944 - 30.09.1945 Ikeda, Shunkichi
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/35-divize-1939-1945-t20206#308547Verze : 0