Main Menu
User Menu

34. pěší divize [1942-1945]

34th Infantry Division

     
Název:
Name:
34. pěší divize
Originální název:
Original Name:
34th Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
34. divize
Datum zániku:
Disbanded:
03.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.02.1942-06.05.1942 Hartle, Russel P. (Major General)
06.05.1942-21.07.1944 Ryder, Charles W. (Major General)
21.07.1944-03.11.1945 Bolte, Charles L. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Red Bull
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
www.minnesotanationalguard.org
picasaweb.google.com
URL : https://www.valka.cz/34-pesi-divize-1942-1945-t3200#552494Verze : 2
MOD
Tato divize bojovala u Cassina, kde byla zdecimována, 25. ledna 1944 zaútočila čelním útokem na masiv Cassina, do 11. února z ní zbyl jen stín, v té době jí velel generálmajor Charles Ryder.
URL : https://www.valka.cz/34-pesi-divize-1942-1945-t3200#48156Verze : 0
znak 34th Infantry Division
34. pěší divize [1942-1945] - znak 34th Infantry Division

znak 34th Infantry Division
URL : https://www.valka.cz/34-pesi-divize-1942-1945-t3200#50321Verze : 0
Aktuální struktura:
velitelství a velitelská rota
1. obrněná brigáda / 1st Armored Brigade
2. pěší brigáda / 2nd Infantry Brigade
32. pěší brigáda / 32nd Infantry Brigade
Divizní dělostřelectvo / Division Artillery
34. letecká brigáda / 34th Aviation Brigade
Velitelství podpůrných jednotek divize / Division Support Command


Zdroje:
https://www.globalsecurity.org
https://www.34infdiv.org
URL : https://www.valka.cz/34-pesi-divize-1942-1945-t3200#217837Verze : 0
MOD