Main Menu
User Menu

33. ponorková divize [1951-1961] - 1. formování

33rd Submarine Division - 1st forming

33. ponorková divízia -1. formovanie

33-я дивизия подводных лодок (33 ДиПЛ) - I. формирование

     
Název:
Name:
33. ponorková divize - 1. formování
Originální název:
Original Name:
33-я Краснознамённая ордена Ушакова дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1951
Předchůdce:
Predecessor:
Ponorková brigáda Severnej floty
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1961
Nástupce:
Successor:
4. ponorková eskadra
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.03.1951-DD.07.1961 ?, Jekaterinskaja gavaň /

Velitel:
Commander:
15.03.1951-DD.11.1951 Avgustinovič, Michail Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.11.1951-DD.10.1952 Jegorov, Nikolaj Jefimovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1952-03.08.1953 Polikarpov, Ivan Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
03.08.1953-DD.04.1956 Polikarpov, Ivan Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.04.1956-27.08.1957 Kudrjašov, Gennadij Trofimovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
27.08.1957-DD.12.1958 Kudrjašov, Gennadij Trofimovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1958-DD.08.1960 Gorožankin, Alexandr Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1960-09.05.1961 Jamščikov, Nikolaj Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
09.05.1961-DD.07.1961 Jamščikov, Nikolaj Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.03.1951-DD.11.1951 Jegorov, Nikolaj Jefimovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1951-DD.07.1953 Kabo, Isaak Solomonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1953-DD.10.1954 Lukin, Nikolaj Grigorievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1954-DD.05.1956 Makarenkov, Grigorij Filippovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.05.1956-18.02.1958 Gorožankin, Alexandr Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
18.02.1958-DD.12.1958 Gorožankin, Alexandr Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1958-DD.08.1960 Jamščikov, Nikolaj Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.08.1960-DD.07.1961 Jevsejev, Ivan Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.03.1951-15.07.1961 161. ponorková brigáda
DD.MM.1952-15.07.1961 96. ponorková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR Rad červenej zástavy1)
DD.MM.RRRR Rad Ušakova 1. triedy1)
Poznámka:
Note:
1) zdedený po predchodcovi
Zdroje:
Sources:
museum-polar.ru
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/33-ponorkova-divize-1951-1961-1-formovani-t237382#656176Verze : 0
MOD