Main Menu
User Menu

315. smíšené křídlo [1946-1948]

315th Composite Wing

     
Název:
Name:
315. smíšené křídlo
Originální název:
Original Name:
315th Composite Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1946
Předchůdce:
Predecessor:
315. bombardovací křídlo, velmi těžké
Datum zániku:
Disbanded:
20.08.1948
Nástupce:
Successor:
315. letecká divize (bojová přepravní)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1946-30.05.1946 20. letecká armáda
30.05.1946-01.06.1946 5. velitelství stíhacího letectva
01.06.1946-20.08.1948 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
08.01.1946-30.05.1946 Dededo, Northwest Field
30.05.1946-31.05.1946 Ashiya, Ashiya Air Base /
31.05.1946-20.08.1948 Fukuoka, Itazuke Air Base /

Velitel:
Commander:
08.01.1946-17.01.1946 Armstrong, Frank A. Jr (Brigadier General)
18.01.1946-24.01.1946 ?, ? ( ? )
25.01.1946-15.04.1946 Stranathan, Leland S. (Colonel)
15.04.1946-15.05.1946 Miles, Vincent M. Jr (Colonel)
16.05.1946-30.05.1946 -, - (-)
31.05.1946-19.07.1946 Auken, Hanlon H. Van (Colonel)
19.07.1946-10.06.1947 Parker, Hugh A. (Colonel)
10.06.1947-21.06.1948 Hetherington, Travis M. (Colonel)
21.06.1948-06.08.1948 Foster, Joshua H. Jr (Colonel)
06.08.1948-20.08.1948 Munn, Marden M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.05.1946-18.08.1948 8. stíhací skupina, jednomotorových letadel
28.02.1947-15.04.1947 71. průzkumná skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/315-smisene-kridlo-1946-1948-t139340#453487Verze : 0
MOD