313. skupina pro přepravu jednotek [1942-1945]

313th Troop Carrier Group

     
Název:
Name:
313. skupina pro přepravu jednotek
Originální název:
Original Name:
313th Troop Carrier Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
313. transportní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1945
Nástupce:
Successor:
313. skupina pro přepravu jednotek (těžká)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.07.1942-04.08.1942 Louisville, Bowman Field
04.08.1942-13.12.1942 Florence, Florence Army Airfield
13.12.1942-03.04.1943 Maxton, ?
03.04.1943-09.05.1943 -
09.05.1943-16.06.1943 Oujda, Oujda Airfield /
16.06.1943-23.08.1943 Kairouan, Kairouan Airfield /
23.08.1943-03.10.1943 Sciacca, ?
03.10.1943-04.02.1944 Trapani / Milo Airfield
04.02.1944-28.02.1945 Folkingham, ?
28.02.1945-05.08.1945 Achiet, ?
05.08.1945-14.09.1945 -
14.09.1945-15.11.1945 Fort Wayne, Baer Army Air Base

Velitel:
Commander:
DD.07.1942-18.03.1945 Roberts, James J. Junior (Colonel)
18.03.1945-26.03.1945 Filer, William A. (Lieutenant Colonel)
26.03.1945-DD.08.1945 Stephens, Paul W. (Lieutenant Colonel)
DD.08.1945-15.11.1945 Campbell, Carl W. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/313-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1945-t3911#494453Verze : 0
MOD
Vytvořena jako 313th Transport Group 28.1.1942
Aktivována 2.3.1942
Přetvořena na 313th Troop Carrier Group v červenci 1942
Deaktivovat 15.11.1945
Aktivována 30.9.1946
Přetvořena na 313th Troop Carrier Group (Heavy) v červenci 1948
Přetvořena na 313th Troop Carrier Group (Special) v únoru 1949
Deaktivována 18.9.1949
Přetvořena na 313th Troop Carrier Group (Medium)
Aktivována 1.2.1953
Deaktivována 8.6.1955


SQUADRONY
29th - 1942 - 1945; 1946 - 1949; 1953 - 1955
47th - 1942 - 1945; 1946 - 1949; 1953 - 1955
48th - 1942 - 1945; 1946 - 1949; 1953 - 1955
49th - 1942 - 1945


STATIONS
Augusta, Daniel Field , 2.3.1942


Tulln AB, Austria, 30.9.1946 - 25.6.1947
Hampton, Langley Field , 25.6.1947
Austin, Bergstrom Field , 15.6.1947 - 22.10.1948
Fassberg, Germany, 9.11.1948 - 18.9.1949
Garden City, Mitchel AFB , 1.2.1953
Smyrna, Sewart Air Force Base , 2.10.1953 - 8.6.1955


COMMANDERS
Capt Fred W Nelson, 7.3.1942


Col Clinton W Davies, 30.9.1946
Lt Col Walter R Washburn Jr, 15.8.1947
Col Frank P Bostrom, 3.12.1947
Lt Col Conway S Hall, neznámé datum - září 1949
Col Benton R Baldwin, únor 1953
Col Steward H Nichols, 1.10.1953 - 1955


CAMPAIGNS
American Theater
Sicily
Naples - Foggia
Rome - Arno
Normandy
Northern France
Rhineland
Central Europe


DECORATIONS
Distinguished Unit Citations - Sicily, 11.7.1943
- France, 6. - 7.6.1944


Kody squadron
29 Z7
47 N3
48 5X
49 H2


Používaný letoun
C-47
C-53
URL : https://www.valka.cz/313-skupina-pro-prepravu-jednotek-1942-1945-t3911#44369Verze : 2
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!