Main Menu
User Menu

312. stíhací bombardovací křídlo [1953-1957]

312th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
312. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
312th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1953
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1957
Nástupce:
Successor:
312. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1954-01.07.1957 9. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.10.1954-07.06.1957 Clovis, Clovis Air Force Base
08.06.1957-01.07.1957 Clovis, Cannon AFB
Velitel:
Commander:
01.10.1954-17.07.1955 Buck, James B. (Colonel)
17.07.1955-20.08.1955 Norman, Henry H. Jr (Colonel)
20.08.1955-18.09.1955 Blakslee, Donald J. M. (Colonel)
18.09.1955-01.07.1957 Momyer, William M. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1954-08.10.1957 312. stíhací-bombardovací skupina
08.11.1954-08.10.1957 474. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/312-stihaci-bombardovaci-kridlo-1953-1957-t138674#452821Verze : 0
MOD