Main Menu
User Menu

310. bombardovací křídlo, střední [1944-1946]

310th Bombardment Wing, Medium

     
Název:
Name:
310. bombardovací křídlo, střední
Originální název:
Original Name:
310th Bombardment Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.03.1946
Nástupce:
Successor:
310. bombardovací křídlo, lehké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1944-25.03.1946 5. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
01.02.1944-06.05.1944 Gusap, Gusap Airfield /
06.05.1944-18.09.1944 Hollandia, Hollandia Airfield Complex /
18.09.1944-14.11.1944 Daruba (Morotai Island), Pitu Airfield /
14.11.1944-15.12.1944 Leyte, ?
15.12.1944-23.08.1945 San Jose, McGuire Field /
23.08.1945-21.10.1945 City of Angeles, Army Air Base Clark Field /
21.10.1945-25.03.1946 Itami, Itami Air Base /

Velitel:
Commander:
01.02.1944-16.10.1944 Hutchison, Donald R. (Brigadier General)
16.10.1944-15.12.1944 Murtha, John T. (Colonel)
15.12.1944-22.03.1945 Wilson, Jack A. (Colonel)
22.03.1945-17.07.1945 Morgan, William M. (Colonel)
17.07.1945-29.08.1945 Wilson, Jack A. (Colonel)
29.08.1945-16.12.1945 Morgan, William M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.01.1946-25.03.1946 42. bombardovací skupina (střední)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/310-bombardovaci-kridlo-stredni-1944-1946-t139325#453472Verze : 0
MOD