Main Menu
User Menu

31. střelecký pluk [1954-1955]

31st Rifle Regiment

     
Název:
Name:
31. střelecký pluk
Originální název:
Original Name:
31. střelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
31. pěší pluk
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1955
Nástupce:
Successor:
60. střelecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-09.05.1955 6. střelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-09.05.1955 Brno, ? /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-15.11.1954 Lafek, Václav (Major)
15.11.1954-09.05.1955 Lafek, Václav (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.11.1954-09.05.1955
Čestný název:
Honorary Name:
01.11.1954-09.05.1955 Střelecký pluk Československo-sovětského přátelství
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.11.1954-09.05.1955 VÚ 4552 Brno
Zdroje:
Sources:
VÚA Praha, fond 466 (31. střelecký pluk)
URL : https://www.valka.cz/31-strelecky-pluk-1954-1955-t50789#406735Verze : 1
MOD
31. střelecký pluk [1954-1955]


Velitelství pluku vzniklo 1. listopadu 1954 přejmenováním z velitelství 31. pěšího pluku [1951-1954]. Nacházelo se v Brně a podléhalo velitelství 6. střelecké divise [1954-1955]. Od svého vzniku užíval pluk krycího označení VÚ 4552 a nesl čestný název "Československo-sovětského přátelství".
Velitelství pluku bylo 9. května 1955 přejmenováno na velitelství 60. střeleckého pluku [1955-1958].


Prameny:
VÚA Praha, fond 466
URL : https://www.valka.cz/31-strelecky-pluk-1954-1955-t50789#194591Verze : 0
MOD