31. stíhací skupina [1942-1945]

31st Fighter Group

Vytvořena jako 31st Pursuit Group (Interceptor) 22.12.1939
Aktivována 1.2.1940
Přetvořena na 31st Fighter Group v květnu 1942
Deaktivována 7.11.1945
Aktivována 20.8.1946
Přetvořena na 31st Fighter - Bomber Group v lednu 1950
Přetvořena na 31st Fighter - Escort Group
Deaktivována 16.6.1952

Letky
39th - 1940 - 1942
40th - 1940 - 1942
41st - 1940 - 1942
307th - 1942 - 1945; 1946 - 1952
308th - 1942 - 1945; 1946 - 1952
309th - 1942 - 1945; 1946 - 1952

Dislokace
Mount Clemens, Selfridge Field , 1.2.1940
Fort Wayne, Baer Field , 6.12.1941
New Orleans, New Orleans Army Airfield , únor - 19.5.1942
Atcham, USAAF Station 342 , 11.6.1942
Westhampnett, USAAF Station 352 , 1.8.1942
Tafraoui, Tafaraoui Airfield / , 8.11.1942
La Senia, Algeria, 12.11.1942
Thelepte, Thelepte Airfield / , 7.2.1943
Tebessa, Tebessa Airfield / , 17.2.1943
Youks-les-Bains, Youks les Bains Airfield / , 21.2.1943
Kalâat Khasba, Kalaa Djerda Airfield / , 25.2.1943
Thelepte, Thelepte Airfield / , 11.3.1943
Jilma, Djilma Airfield / , 7.4.1943
As Sars, Le Sers Airfield / , 12.4.1943
Hamadet Bir Messaouda, Korba Airfield / , 15.5.1943
Xewkija, Gozo Airstrip , 30.6.1943
Ponte Oho, Sicily, 13.7.1943
Sciacca, Agrigento Airfield / , 21.7.1943
Termini Imerese, Termini Airfield / , 2.8.1943
Milazzo, Milazzo Airfield / , 2.9.1943
Corvinia, Montecorvino Airfield / , 20.9.1943
Pomigliano d'Arco, Pomigliano Airfield / , 14.10.1943
Castel Volturno, Castel Volturno Airfield / , 19.1.1944
San Severo, San Severo Airfield / , 2.4.1944
Senigalia, Mondolfo Airfield / , 3.3.1945
San Severo, Triolo Airfield / , 15.7. - srpen 1945
Tampa, Drew Army Airfield , srpen - listopad 1945
Giebelstadt, Army Air Force Station Giebelstadt / , 20.8.1946
Kitzingen, Army Air Force Station Kitzingen / , 30.9.1946
Hampton, Langley Field , 25.6.1947
04.09.1947-30.06.1948 Albany, Turner Army Airfield
01.07.1948-16.06.1952 Albany, Turner Air Force Base

Velitelé
Lt Col Harold H George, únor 1940
Col John R Hawkins, 1.7.1941
Col Fred M Dean, 5.12.1942
Lt Col Frank A Hill, červenec 1943
Col Charles M McCorkle, září 1943
Col Yancey S Tarrant, 4.7.1944
Col William A Daniel, 4.12.1944 - neznámé datum
Lt Col Horace A Hanes, srpen 1946 - neznámé datum
Lt Col Frederick H LeFebre, leden 1947
Maj Arland Stanton, únor 1947
Col Dale D Fisher, březen 1947
Lt Col Donald J M Blakeslee, květen 1947
Maj Leonard P Marks, 22.10.1947
Col Carroll W McColpin, 1.11.1947
Col Earl H Dunham, prosinec 1949
Col David C Schilling, 1.6.1951 - 16.6.1952

Kampaně
Alžírsko - Francouzské Maroko
Tunisko
Sicílie
Neapol - Foggia
Anzio
Řím - Arno
Normandie
Severní Francie
Jižní Francie
Severní Itálie
Porýní
Střední Evropa

Vyznamenání
Distinguished Unit Citations - Rumania, 21.4.1944
- Poland, 25.7.1944

Kódy jednotlivých squadron
307 - MX
308 - HL
309 - WZ

Používaný letoun
Spitfire V

znak 31st FIGHTER GROUP
URL : https://www.valka.cz/31-stihaci-skupina-1942-1945-t7358#17675Verze : 7
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!