Main Menu
User Menu

30. námořní stíhací křídlo [1944-1945]

30th Naval Fighter Wing


SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO
30th NAVAL FIGHTER WING
30. NÁMORNÉ STÍHACIE KRÍDLO
Dátum vzniku
10.10.1944
Predchodca

Dátum zániku
30.06.1945
Nástupca
8. palubná letecká skupina
Nadriadené veliteľstvo
DD.10.1944-??.03.1945
??.03.1945-30.06.1945 British Pacific Fleet
Dislokácia
10.10.1944-??.11.1944 Machrihanish
??.11.1944-30.06.1945 HMS Implacable
Velitelia
10.10.1944-30.06.1944 Campbell-Horsfall, C.P. (Lt Cdr)
Podřízené telesa
10.10.1944-30.06.1945 810. peruť FAA
10.10.1944-30.06.1945 880. peruť FAA
Pramene

Literatúra
David Wragg - Fleet Arm Handbook 1939-1945, Sutton Publishing, ISBN 0-7509-3430-1
URL : https://www.valka.cz/30-namorni-stihaci-kridlo-1944-1945-t32883#280836Verze : 0
MOD
30. Naval Fighter Wing
Vznikl ve Machrihanish 10. října 1944 pro operace z flotilové letadlové lodě HMS Implacable. 15. března 1945 byl odeslán do Tichomoří, aby se stal součástí British Pacific Fleet. Dříve , než zasáhl do bojů, byl 30. června zrušen a jeho squadrony se staly součástí 8. Carrier Air Group.


Zařazené squadrony:
801. Seafire L.Mk.III
880. Seafire F.Mk.III, L.Mk.III
URL : https://www.valka.cz/30-namorni-stihaci-kridlo-1944-1945-t32883#118764Verze : 0
MOD