30.10.2015 - Pozemní síly USA operují v Sýrii

America’s Invasion of Syria. Ground Operations have Commenced
USA přiznávají operaci speciálních jednotek na území Sýrie. Bez mandátu OSN, nebo pozvání od Syrské vlády Smile


situace se tak stává zase o něco složitější
Zdroj:


www.globalresearch.ca
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541763 Verze : 0
Plánované vyslání skupiny amerických speciálních jednotek do Sýrie podle amerického prezidenta Baracka Obamy neporušuje jeho slib, že noha amerického vojáka nevstoupí v rámci syrského konfliktu na území Sýrie. USA v listopadu v Sýrii nasadí necelou padesátku vojáků, jejichž úkolem bude výcvik, podpora a pomoc umírněné opozici. Američtí vojáci se nemají přímo zapojit do bojů s Islámským státem, ale poskytnout rady a další pomoc umírněným povstalcům bojujícím proti teroristům.
zpravy.idnes.cz
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov varoval před zahájením „zástupné války“ na Blízkém východě. Reagoval tak na rozhodnutí USA vyslat do Sýrie malou speciální jednotku, která bude radit umírněným povstalcům.
zpravy.idnes.cz
Ruské a americké letectvo procvičilo výměnu informací mezi štáby operativních skupin a dispečery na ruské letecké základně Hmímím u syrské Latákíje a ve středisku strategických leteckých operací USA v Kataru. Oznámil to dnes v Moskvě mluvčí ruského generálního štábu, který dále uvedl, že o situaci v syrském vzdušném prostoru se rovněž průběžně vzájemně informují Rusko a Izrael.
www.ceskenoviny.cz


nějak se v tom ztrácím:
nohy amerických vojáků vyslaných do Sýrie na podporu umírněných povstalců bojujících proti teroristům nevstoupí na území Sýrie, ruské letectvo podporující Asada si vyměňuje informace s Američany podporujícími protiasadovskou "umírněnou opozici"...
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541766 Verze : 0
Rusko žádá, aby bylo před novým kolem jednání o syrské krizi jasně stanoveno, které skupiny jsou teroristické a které patří k opozici. Na dnešním setkání se zvláštním zmocněncem OSN Staffanem de Misturou to řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. O Sýrii jednali minulý týden ve Vídni zástupci 17 států včetně spojenců Damašku, tedy Ruska a Íránu. Na jednání však nebyli zástupci syrské vlády ani jejích oponentů. Lavrov předložil seznam opozičních skupin, které by měly být podle Ruska do jednání zapojeny. Kromě toho je třeba identifikovat extremistické formace, na něž by se nevztahovalo případné ujednání o příměří. Pro další plánovaná jednání by syrská opozice by měla podle ministra Lavrova sestavit jednu delegaci, která by se zúčastnila dialogu se syrskou vládou. O zprostředkování rozhovorů se OSN pokusila v minulosti už dvakrát, ale bez úspěchu. Obě syrské strany se tehdy rozešly rychle kvůli sporům o to, zda má prezident Bašár Asad právo zůstat u moci.


Zdroj: www.lidovky.cz
www.ceskenoviny.cz
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541811 Verze : 0

Diskuse

Normální zdroj bys neměl? Z tohohle se taky dozvíš, jak to všecko zorganizovali američtí ilumináti, židozednáři a vrazi z Volstrýtu ve snaze rozpoutat třetí světovou válku a vnutit lidem mikročipy.
Jinak samozřejmě operací na zemi už proběhlo několik a nejsou žádným tajemstvím, když už minulý týden pochovávali prvního padlého. A před pár dny se rozhodlo o padesáti členech speciálních jednotek, co budou spolupracovat s FSA.
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541765 Verze : 1

Citace - Aubi :


Jinak samozřejmě operací na zemi už proběhlo několik a nejsou žádným tajemstvím, když už minulý týden pochovávali prvního padlého.Ten padlý bol následok operácie v Iraku (ak sa nemýlim, tak oslobodzovali nejaké väzenie, kde sa chytala poprava zadržiavaných - najmä zajatých kurdských milicionárov a Irackých vojakov). Naviac o tej operácii sa údajne neobťažovali informovať príslušné Iracké úrady (čo môže byť pravda a nemusí).
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541769 Verze : 0
Hm, máš pravdu, bylo to v Iráku.
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541771 Verze : 0

Citace - Aubi :

Normální zdroj bys neměl? .


Citace - Ruský zdroj :

USA vnucují všude a všem svá pravidla hry na Blízkém východě. Došlo až k tomu, že porušují nejen zákony mezinárodního práva, ale také svoje vlastní.

Mezinárodním právem se Washington už dávno neobtěžuje, ale jít proti vlastnímu Kongresu, to už je docela jiné kafe.Mluvíme o prohlášení Bílého domu, že pošle do Sýrie na pomoc tamější tzv. umírněné opozice, 50 amerických příslušníků speciálních jednotek, kteří budou vystupovat v roli takzvaných konzultantů a instruktorů, což je – bez souhlasu Kongresu – přímým porušením amerického zákonodárství.

Můžeme si domyslet, že instruktoři budou učit bandity pracovat s některou vysoce technologickou výzbrojí, kterou tam Západ nelegálně poslal. K čemu by tam jinak byli potřební? Střílet ze samopalů a házet granáty umírnění řezači hlav umí skvěle i bez nich. Tudíž zůstává pouze ovládání náročné výzbroje.

Jak vidíme – čas pracuje proti Pentagonu. Když už musí posílat speciální nasazení bez svolení Kongresu. Prostě není čas se s ním dohadovat. Nehledě na to, že samotná zákonná vláda Sýrie takové svolení rovněž nedala.

Na svou omluvu Barack Obama ⃰, který dříve svému národu slíbil, že do Sýrie pozemní vojsko nepošle, prohlásil, že operace nebude dlouhodobá a američtí „specnas“ ⃰ ⃰ se nebudou účastnit bojových akcí.

Přijdou, vyškolí bandity jak zacházet například s nějakým tím raketovým komplexem a šup zpátky domů. Aby chudáčci utlačovaní teroristé mohli úspěšněji čelit letecko-kosmickým silám Ruské federace.

Nu – kdo je varován, ten je i vyzbrojen. A ruské velení znamenitě rozumí důvodům návštěvy amíků v táborech „umírněné opozice“. A najde způsob, jak jejich snahu neutralizovat. Budeme vyhlížet zprávu o tom, jak američtí specialisté zahynuli ve štábu umírněné opozice při náhlém výbuchu klimatizace nebo mikrovlnky… No a co? Vždyť Ukrajina už ukázala, jak krajně nebezpečný může být tento druh vybavení domácností
.


sice to nejsou židozednáři, ale pohled z jiné strany ... nicméně potvrzující fakt vyslání 50 příslušníku USA spec.jednotek na Syrské území


politikus.ru
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541790 Verze : 1

Citace - Schlange :

Nu – kdo je varován, ten je i vyzbrojen. A ruské velení znamenitě rozumí důvodům návštěvy amíků v táborech „umírněné opozice“. A najde způsob, jak jejich snahu neutralizovat.
.


např. těžký raketomet krátkého dosahu schopný používat termobarické raketové střelyTOS -1A
zpravy.idnes.cz


nebo termobarické bomby RBK-500-SPBE-D, ODAB-500PMB a BetAB-500 M62
www.defensenews.com
URL : https://www.valka.cz/30-10-2015-Pozemni-sily-USA-operuji-v-Syrii-t185599#541797 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více