30.10.2007 - VB testuje "neviditelný" tank (?)

Ve Velké Británii údajně probíhají testy technologie, která dokáže zneviditelnit tank. Podle zpráv testy provádí specializovaná firma QinetiQ ve spolupráci s ženijními jednotkami VB. Technologie má fungovat na principu nasvícení techniky obrazem snímaným zpoza vozidla.


Slova údajného svědka byla:“This technology is absolutely incredible. If I hadn’t been present I wouldn’t have believed it.
“I looked across the fields and just saw grass and trees – but in reality I was staring down the barrel of a tank gun.”
( "Ta technologie je neuvěřitelná. Kdybych u toho nebyl, tak bych tomu vážně neuvěřil. Díval jsem se přes pole a viděl pouze trávu a stromy. Jenže v reálu jsem zíral přímo do hlavně tanku." )


Více na:
www.novinky.cz
www.thesun.co.uk
www3.imperial.ac.uk
URL : https://www.valka.cz/30-10-2007-VB-testuje-neviditelny-tank-t66224#234530 Verze : 0
tenhle způsob "maskování" je znám už dost dlouho a zkouší se minimálně posledních cca 10 let, má to ovšem jeden problém a tím je že je velmi jednoduché udělat to pro jeden směr pohledu, tedy třeba přímo zepředu, problém začíná ve chvíli kdy se pohzbuje pozorovatel (nebo objekt) a obraz který je vytvářen přestane být z "toho správného směru". Problém je právě v tom napojení obrazů (teoreticky by muselo být mnoho kamer, v reálu jich musí být minimálně 8 a systém který ty obrazy spojí) dalším problémem je samozřejmě to "promítání" na vozidlo, je nutno počítat se změnami barvy vlivem zaprášení deště.... . Ale třeba se to britům povedlo vyřešit. Bohužel to ale neřeší obraz třeba v infra spektru (tam ho navzdory tomuhle triku uvidíte) zajímavá je poznámka v Sunu že se pracuje i na obleku pro jeince na stejném principu (to je ještě těžší protože by vás to mělo krýt i když zřeba ležíte a pokud možno neomezovat v pohybu)
URL : https://www.valka.cz/30-10-2007-VB-testuje-neviditelny-tank-t66224#234537 Verze : 0
Podařilo se mi objevit tajnou fotografii z testování této nové technologie "zneviditelňování tanků !

Asi ty kamery mají nějak blbě seřízený nebo co ...


btw: klidně to smažte, ale nedalo mi to... Wink
URL : https://www.valka.cz/30-10-2007-VB-testuje-neviditelny-tank-t66224#234540 Verze : 0
Dobrý joke Very Happy


Ale k věci...
Ano je to dlouhodobý program.
Testují se i podobné "maskovací povlaky" na letadla

Princip je jako obvykle směšně jednoduchý, horší je to s praktickou realizací.

Má to řadu háků, krom toho co naznačil Bitaxe...

v principu začínají problémy v okamžiku, kdy se vozidlo pohne ... kouř z výfuku, bláto a prach od pásů už nic nezamaskuje, stejně tak doprovodné "efekty" střelby.
URL : https://www.valka.cz/30-10-2007-VB-testuje-neviditelny-tank-t66224#234541 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více