Main Menu
User Menu

30.09.2017 - Edmonton, Kanada: teroristický útok, zraněn policista a 4 civilisté

Nedaleko sportovního stadionu v Edmontonu byl v sobotu kolem osmé hodiny večer sražen policista bílým autem značky Chevrolet Malibu, které jelo velmi vysokou rychlostí. Vůz nezastavil před policejní kontrolou, policista skončil po střetu několik metrů od místa srážky.


Řidič následně z vozu vystoupil a policistu několikrát bodnul nožem, poté se dal na útěk. Policista skončil v nemocnici, jeho zranění nejsou život ohrožující. V automobilu byla nalezena vlajka Islámského státu. Později kolem půlnoci policisté zastavili kvůli kontrole vůz stěhovací společnosti U-Haul, protože jméno řidiče bylo podobné jménu, na které byl zaregistrován chevrolet, jenž předtím srazil policistu. Řidič s vozem ale začal ujíždět a záměrně najíždět do chodců na křižovatkách, čtyři zranil. Policisté třicetiletého řidiče zadrželi až ve chvíli, kdy během honičky havaroval a jeho vůz se převrátil na bok. Jméno pachatele policie prozatím neuvedla.


Incident je vyšetřován jako teroristický čin, místní policie spolupracuje protiteroristickým oddělením Královské kanadské jízdní policie a dalšími kanadskými bezpečnostními agenturami.


www.lidovky.cz
www.novinky.cz
globalnews.ca
www.independent.co.uk
URL CZ: https://www.valka.cz/30-09-2017-Edmonton-Kanada-teroristicky-utok-zranen-policista-a-4-civiliste-t205938#584379Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/30-09-2017-Edmonton-Kanada-teroristicky-utok-zranen-policista-a-4-civiliste-t205938#584379Version : 0
MOD