Main Menu
User Menu

3. protiletadlová divize [1945-1945]

3rd Anti-Aircraft Division / 高射第三師団

3. protiletadlová divize byla zformována 19.11.1941 v Osace jako centrální brigáda protiletadlové obrany. 1.6.1944 byla přejmenována na Centrální velitelství protiletadlového dělostřelectva a 5.5.1945 byla přejmenována na 3. protiletadlovou divizi.


Velitel:
genpor. Takashi Kanaoka (19.11.1941 - 6.3.1942)
genmjr. Seiichi Takeda (6.3.1942 - 9.11.1942)
genpor.Hanji Ito (9.11.1942 - 1.3.1944)
genmjr. Kiyoshi Kawai (1.3.1944 - 30.9.1945)


Podřízena
15. armádní oblast 1945
URL : https://www.valka.cz/3-protiletadlova-divize-1945-1945-t43700#172822Verze : 0
MOD