Main Menu
User Menu

3. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1945]

3rd Anti-Aircraft Artillery Division / 3. Flak-Division

     
Název:
Name:
3. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
3. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 3
Datum zániku:
Disbanded:
03.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-DD.04.1945 Letecká župa XI
DD.04.1945-03.05.1945 VI. protiletadlový dělostřelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-30.06.1942 Spieß, Theodor (Generalleutnant)
01.07.1942-19.04.1944 Hippel, Walter von (Generalleutnant)
01.05.1944-01.04.1945 Wolz, Alwin (Generalmajor)
02.04.1945-08.05.1945 Stange, Otto (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/3fladiv.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/3-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1945-t2648#425811Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/3rd-Anti-Aircraft-Artillery-Division-3-Flak-Division-t2648#425811Version : 0
MOD