Main Menu
User Menu

3. obrněná brigáda [1941-1942]

3rd Armored Brigade

     
Název:
Name:
3. obrněná brigáda
Originální název:
Original Name:
3rd Armored Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1941-01.01.1942 3. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
15.04.1941-11.06.1941 Pineville, Camp Beauregard
11.06.1941-01.01.1942 Leesville, Camp Polk

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.04.1941-08.05.1941 2. obrněný pluk (lehký)
15.04.1941-08.05.1941 3. obrněný pluk (lehký)
15.04.1941-08.05.1941 4. obrněný pluk (střední)
08.05.1941-01.01.1942 32. obrněný pluk (lehký)
08.05.1941-01.01.1942 33. obrněný pluk (lehký)
08.05.1941-01.01.1942 40. obrněný pluk (střední)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/3-obrnena-brigada-1941-1942-t161920#492205Verze : 0
MOD