Main Menu
User Menu

3. nájezdnický prapor námořní pěchoty [1942-1944]

3rd Marine Raider Battalion

     
Název:
Name:
3. nájezdnický prapor námořní pěchoty
Originální název:
Original Name:
3rd Marine Raider Battalion
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1944
Nástupce:
Successor:
3. prapor 4. pluku námořní pěchoty
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.09.1942-15.03.1943 Liversedge, Harry B. (Lieutenant Colonel)
15.03.1943-16.06.1943 Yeaton, Samuel S. (Lieutenant Colonel)
16.06.1943-15.01.1944 Beans, Fred D. (Lieutenant Colonel)
15.01.1944-31.01.1944 Irwin, Ira J. (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Rottman, Gordon L.: U.S. Marine Corps World War II Order of Battle: Ground and Air Units in the Pacific War, 1939-1945, Greenwood Press, 2002
usmarineraiders.org
Rottman, Gordon L.: US Special Warfare Units in the Pacific Theater 1941-45, Osprey Publishing, 2013
URL : https://www.valka.cz/3-najezdnicky-prapor-namorni-pechoty-1942-1944-t185275#540786Verze : 3
MOD