Main Menu
User Menu

3. letecká záchranná skupina [1952-1957]

3rd Air Rescue Group

     
Název:
Name:
3. letecká záchranná skupina
Originální název:
Original Name:
3rd Air Rescue Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.11.1952
Předchůdce:
Predecessor:
3. letecká záchranná letka
Datum zániku:
Disbanded:
18.06.1957
Nástupce:
Successor:
3. letecká záchranná a odsunová skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.11.1952-18.06.1957 ?
18.05.1951-14.11.1952 dočasně podřízena : 314. letecká divize
14.11.1952-01.08.1954 dočasně podřízena : ?
01.08.1954-18.06.1957 dočasně podřízena : ?
Dislokace:
Deployed:
14.11.1952-09.12.1953 Sayama, Johnson AB
09.12.1953-18.06.1957 Nagoya, Nagoya Air Base

Velitel:
Commander:
14.11.1952-03.06.1953 Back, Klair E. (Colonel)
03.06.1953-15.07.1953 Keck, Robert B. (Lieutenant Colonel)
15.07.1953-01.05.1956 Petersen, Tracy J. (Colonel)
01.05.1956-18.05.1957 Douglas, Gene L. (Colonel)
18.05.1957-18.06.1957 Davidson, Collier H. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-letecka-zachranna-skupina-1952-1957-t136605#450748Verze : 1
MOD