Main Menu
User Menu

3. ponorková divize [1961-1991]

3rd Submarine Division

3. ponorková divízia

3-я дивизия подводных лодок (3 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
3. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
3-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
3. ponorková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1961-01.09.1981 1. ponorková flotila
01.09.1981-31.12.1991 11. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1961-DD.MM.1981 Zapadnaja Lica, ? /
DD.MM.1961-DD.MM.RRRR ?, záliv Malaja Lopatkina /
DD.MM.1962-DD.MM.RRRR ?, záliv Boľšaja Lopatkina /

Velitel:
Commander:
DD.07.1961-DD.MM.1964 Maslov, Vladimir Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1964-23.02.1967 Ignatov, Nikolaj Konstantinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.1967-DD.MM.1968 Ignatov, Nikolaj Konstantinovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1968-DD.MM.1969 Michajlovskij, Arkadij Petrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1969-06.11.1970 Volovik, Fjodor Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
06.11.1970-19.04.1973 Volovik, Fjodor Stepanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
19.04.1973-25.04.1975 Černov, Jevgenij Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
25.04.1975-11.06.1976 Černov, Jevgenij Dmitrievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
11.06.1976-DD.08.1979 Chramcov, Viktor Michajlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1979-05.11.1980 Gorev, Viktor Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
05.11.1980-DD.12.1984 Gorev, Viktor Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.12.1984-30.04.1988 Jamkov, Vladimir Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
30.04.1988-DD.10.1989 Jamkov, Vladimir Dmitrievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1989-31.12.1991 Titarenko, Georgij Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1961-DD.08.1963 Renzajev, Nikolaj Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.08.1963-DD.06.1965 Komarov, Oleg Borisovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1965-DD.MM.1967 Černavin, Vladimir Nikolajevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1967-DD.07.1968 Borisov, Vladimir Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1968-DD.10.1969 Volovik, Fjodor Stepanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.10.1969-DD.08.1971 Jegorov, Gennadij Vaslievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
02.08.1971-19.04.1973 Černov, Jevgenij Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.04.1973-DD.11.1974 Žukov, Anatolij Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1974-DD.MM.1977 Baranovskij, Valentin Jakovlevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1977-DD.06.1981 Gaškevič, Boguslav-Edvard Vladislavovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1981-DD.11.1986 Nikitin, Vladimir Vladimirovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.11.1986-DD.10.1989 Titarenko, Georgij Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
10.10.1989-31.12.1991 Poljuchovič, Gennadij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pachomov, I.: 3-ja divizija podvodnych lodok Sevěrnogo flota v "cholodnoj vojně" na more. In: Morskoj sbornik 2010, no. 2, 3, 6
www.bezzakonov.net
https://ok.ru/ksfgremikh/topic/68513774376431
URL : https://www.valka.cz/3-ponorkova-divize-1961-1991-t123415#420516Verze : 0
MOD
Pamätná plaketa vydaná pri príležitosti výročia vzniku divízie.

www.bezzakonov.net

URL : https://www.valka.cz/3-ponorkova-divize-1961-1991-t123415#639313Verze : 1
MOD