Main Menu
User Menu

3. bombardovací skupina (lehká) [1943-1944]

3rd Bombardment Group (Light)

     
Název:
Name:
3. bombardovací skupina (lehká)
Originální název:
Original Name:
3rd Bombardment Group (Light)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
3. bombardovací skupina (střemhlavá)
Datum zániku:
Disbanded:
14.02.1944
Nástupce:
Successor:
3. bombardovací skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.05.1943-14.02.1944 5. velitelství bombardovacího letectva
Dislokace:
Deployed:
20.05.1943-03.02.1944 Dobodura, Dobodura Airfield Complex /
03.02.1944-14.02.1944 Nadzab, Nadzab Airfield /
Velitel:
Commander:
28.04.1943-20.10.1943 Hall, Donald P. (Lieutenant Colonel)
20.10.1943-07.11.1943 Downs, James A. (Lieutenant Colonel)
07.11.1943-14.02.1944 Henebry, John P. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/3-bombardovaci-skupina-lehka-1943-1944-t136596#450739Verze : 0
MOD