Main Menu
User Menu

3.Hikodan

Stav k létu 1935


Místo: Formosa


Nadřízená jednotka: Koku Heidan - velitelství letectva


Podřízené jednotky:


4.Hiko Rentai
základna: Tachairai
výzbroj: stíhací Type 91 a průzkumné Nakajima Ki-4 Type 94


5.Hiko Rentai
základna: Tachikawa
výzbroj: stíhací Type 92 a průzkumné Nakajima Ki-4 Type 94


8.Hiko Rentai
základna: Pingtung
výzbroj: stíhací Type 91 a lehké bombardéry Kawasaki Ki-3 Type 91


14.Hiko Rentai
základna: Chaii
výzbroj: těžké bombardéry Ki-1 Type 93
URL : https://www.valka.cz/3-Hikodan-t44625#175252Verze : 0
MOD
3. letecká divize byla zformována jako 3. letecká skupina 1.9.1939 a přejmenována na 3. leteckou divizi dne 15.4.1942. Byla zrušena 14.2.1944 a použita jako základ pro formování 5. letecké armády.



Velitel:
genpor. Satoshi Kinoshita (1.9. 1939 – 15.9. 1941)
genpor. Michio Sugawara (15.9.1941 – 9.7. 1942)
genpor. Moritaka Nakazono (9.7. 1942 – 11.9. 1943)
genpor. Gezan Takuma (11.9. 1943 – 14.2. 1944)



Podřízená:
Čínská expediční armáda 09/1939
Jižní armáda 11/1941
Čínská expediční armáda 1943


zdroj překladu: https://www.axishistory.com/index.php?id=7953
URL : https://www.valka.cz/3-Hikodan-t44625#176107Verze : 0
MOD