Main Menu
User Menu

29. gardová motostřelecká brigáda [1943-1945]

29th Guards Motor Rifle Brigade

29-я гвардейская мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
29. gardová motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
29-я гвардейская мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
30. motostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1943-10.06.1945 10. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
23.10.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
23.10.1943-19.03.1944 Smirnov, Michail Semenovič (Polkovnik / Полковник)
20.03.1944-10.06.1945 Jefimov, Andrej Illarionovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.10.1943-08.03.1943 Semibratov, Gavriil Tichonovič (Polkovnik / Полковник)
DD.04.1944-DD.05.1944 Šustickij, Michail Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
DD.05.1944-DD.10.1944 Uman, Jakov Moisejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.10.1944-DD.11.1944 Dubinin, Grigorij Petrovič (Major / Mайор)
DD.11.1944-04.05.1945 Uman, Jakov Moisejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
04.05.1945-10.06.1945 Kosarev, Alexandr Prokofjevič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.09.1943-10.06.1945 Uněčská gardová motostřelecká brigáda
Vyznamenání:
Decorations:
04.06.1945 Řád Lenina
28.05.1945 Řád rudého praporu
10.08.1944 Řád Bohdana Chmělnického, 1. stupeň
19.02.1945 Řád Suvorova, 2. stupeň
26.04.1945 Řád Kutuzova, 2. stupeň
26.04.1945 Řád Alexandra Něvského
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/msbr/gvmsbr29.html
https://forum.vgd.ru/108/46347/
ugvim.ru
URL : https://www.valka.cz/29-gardova-motostrelecka-brigada-1943-1945-t178390#524580Verze : 0
MOD