29.12.2020 - Silné zemětřesení v Chorvatsku, nejméně 7 mrtvých, řada zraněných, velké majetkové škody

Nejméně 7 obětí na životech, v tom jednu celou rodinu, řadu zraněných a velké majetkové škody si vyžádal polední zemětřesení v Chorvatsku. Otřesy, které dosáhly až 6,3 Richterovy škály (dle některých zdrojů až 6,4), byly cítit až na jihu Čech (ale nejspíš bylo cítit až v Praze a Brně) a na Slovensku, dále pak pochopitelně v Slovinsku, kde pro jistotu odstavili jadernou elektrárnu, Bosně a Hercegovině a v Itálii. Poměrně silné zemětřesení zasáhlo přitom část Chorvatska již v pondělí. K nejvíce zasaženým městům patří Sisak a Petrinja. V Záhřebu byla poškozena řada budov, mezi nimi i budova ministerstva obrany. Ze vsi Majske Poljane je hlášeno 5 obětí - celá jedna rodina zahynula. Zraněných je zatím hlášeno nejméně 26, z nichž 6 má mít vážná zranění. Do záchranných akcí je nasazena i armáda. Pomoc poskytla nebo nabídla řada zemí, mezi nimi i ČR.Zdroje:
www.idnes.cz
www.idnes.cz
ct24.ceskatelevize.cz
twitter.com

29.12.2020 - Silné zemětřesení v Chorvatsku, nejméně 7 mrtvých, řada zraněných, velké majetkové škody - Petrinja ...
Zdroj:
https://pbs.twimg.com/media/EqZwp9QXEAAazYs?format=jpg&name=360x360

Petrinja ...
Zdroj:
pbs.twimg.com

29.12.2020 - Silné zemětřesení v Chorvatsku, nejméně 7 mrtvých, řada zraněných, velké majetkové škody - Petrinja...
Zdroj:
https://pbs.twimg.com/media/EqZwrGRXcAI3ICc?format=jpg&name=small

Petrinja...
Zdroj:
pbs.twimg.com

29.12.2020 - Silné zemětřesení v Chorvatsku, nejméně 7 mrtvých, řada zraněných, velké majetkové škody - Petrinja...
Zdroj:
https://pbs.twimg.com/media/EqZwrtCXUAA8H2w?format=jpg&name=360x360

Petrinja...
Zdroj:
pbs.twimg.com

URL : https://www.valka.cz/29-12-2020-Silne-zemetreseni-v-Chorvatsku-nejmene-7-mrtvych-rada-zranenych-velke-majetkove-skody-t237923#657968 Verze : 3
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více