Main Menu
User Menu

29.09.2008 - 23. srpen bude Evropským dnem obětí stalinismu a nacismu

Poslanci evropského parlamentu chtějí vyhlásit 23. srpen "Evropským dnem obětí stalinismu a nacismu".
Žádost o zavedení tohoto významného dne v pondělí oznámil předseda parlamentu Hans-Gert Pöttering.

Pod prohlášení se do pondělka podepsalo 409 poslanců Evropského parlamentu, tedy dostatek, aby se stalo oficiálním.zdroj: aktualne.centrum.cz

prohlášení v češtině:
www.europarl.europa.eu
URL : https://www.valka.cz/29-09-2008-23-srpen-bude-Evropskym-dnem-obeti-stalinismu-a-nacismu-t76572#282074Verze : 0
Evropský den památky obětí stalinismu a nacismu


Nějak mi ten název nesedí ... nemělo by se to jmenovat spíše
Evropský den památky obětí komunismu a nacismu ?
URL : https://www.valka.cz/29-09-2008-23-srpen-bude-Evropskym-dnem-obeti-stalinismu-a-nacismu-t76572#282203Verze : 0
MOD
Obávám se že na pojmenování věcí pravými jmény je v EU příliš mnoho levicových (no spíš ultralevicových) stran, ty samozřejmě ideje komunismu hlásají a tak sotva připustí jeho zrůdnost. Ostatně socialismus jako socialismus, jestli nacionální nebo internacionální je už jen minimální rozdíl. Příznačné je že stalinisticky svrhli vinu na jednoho člověka, Stalin (Koba, Džugašvili) to s oblibou dělal, třeba Ježov, Jagoda, Trockij, ale i Zinověv, Kameněv a řada dalších by se dali ukázat jako příklady, ty dnes levice následuje, s tím že "myšlenka byla dobrá, jen ten jeden lump nám ji zkazil". Nějak mi nejde do hlavy co to je za skvělou myšlenku, když ji dokáže takhle pokazit jeden člověk. Nacizmus byl zrůdný od základu, kde jen je ten rozdíl s komunizmem? Že by v tom že měl víc obětí?
URL : https://www.valka.cz/29-09-2008-23-srpen-bude-Evropskym-dnem-obeti-stalinismu-a-nacismu-t76572#282205Verze : 0
komunismus myslis ? Very Happy
URL : https://www.valka.cz/29-09-2008-23-srpen-bude-Evropskym-dnem-obeti-stalinismu-a-nacismu-t76572#282724Verze : 0
MOD
Ano myslím samozřejmě "myšlenku komunizmu" (dnes se s oblibou tvrdí že komunizmus,socializmus a další izmy nebyly v reálu, takže myšlenka je to co zařídilo vraždy a hladomory), tu která má samozřejmě na svědomí nejméně o řád více mrtvých než celý nacizmus, pokud bychom si dokázali dopočíst třeba oběti "kulturní revoluce a dalších podobných akcí v Asii asi by to bylo o dva řády víc.
Pokud bych se měl vyjádřit k názvu asi by vhodnější bylo "památka obětí totalitních režimů", protože takhle vypadávají oběti režimů jako byl třeba Salazarův v Portugalsku a řady dalších (namátkou třeba v Řecku by se jich asi dost našlo). Ale od EU a jejích "politiků" těžko mohu čekat rozumné řešešní, navíc pak řešení které by pokrývalo celé spektrum obětí. Takhle totiž oběti komunistů z postalinské doby do toho jednoznačně nepatří. A tedy ti kdo byli třeba zastřeleni na hranicích když se pokoušeli realizovat své právo žít v zemi kterou si vyberou (pokud vím to patří do lidských práv co podepsal i zástupce ČSSR) a bylo to po době "stalinizmu" (do kdy u nás trvala? do zboření pomníku na Letné? do odstranění Stalina z mauzolea na Rudém náměstí?) jsou mimo a nepatří tam, dost tristní ne?
URL : https://www.valka.cz/29-09-2008-23-srpen-bude-Evropskym-dnem-obeti-stalinismu-a-nacismu-t76572#282755Verze : 0