28. pěší divize [1942-1945]

28th Infantry Division

     
Název:
Name:
28. pěší divize
Originální název:
Original Name:
28th Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.02.1942
Předchůdce:
Predecessor:
28. divize
Datum zániku:
Disbanded:
13.12.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
18.10.1943-DD.MM.RRRR Brown, Lloyd D. (Major General)
13.08.1944-DD.MM.RRRR Wharton, James E. (Brigadier General)
14.08.1944-DD.MM.RRRR Cota, Norman D. (Brigadier General)
29.09.1944-DD.MM.RRRR Cota, Norman D. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Keystone
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010.
URL : https://www.valka.cz/28-pesi-divize-1942-1945-t255#552423Verze : 2
MOD
STRUKTURA:


109th Infantry Regiment
110th Infantry Regiment
112th Infantry Regiment
107th FA Battalion (105mm Howizter)
109th FA Battalion (105mm Howizter)
229th FA Battalion (105mm Howizter)
108th FA Battalion (155mm Howizter)
728th Reconnaissance Troop (Mechanized)
28th Quartermaster Company
103rd Engineer Combat Battalion
103rd Medical Battalion
28th Signal Company
726th Ordnance Light Maintenance Company
Band
Headquarters Company
Military Police Platoon
URL : https://www.valka.cz/28-pesi-divize-1942-1945-t255#1171Verze : 0
MOD
Znak 28th Infantry Division
URL : https://www.valka.cz/28-pesi-divize-1942-1945-t255#32249Verze : 0
MOD
Assistant Division Commander
1943.10.18 Brig.Gen.Kenneth Buchanan
1944.08.31 Brig.Gen.George A.Davis
1945.03.01 Brig.Gen.Edmünd B.Sebree
Artillery Commander
1943.10.18 Brig.Gen.Basil H.Valentine
Chief of Staff
1943.10.18 Col.Charles H.Valentine
1944.12.07 Col.Jesse L.Gibney
Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
1943.12.15 Lt.Col.Forrest Caraway
1945.04.14 Lt.Col.Lauren W.Merriam
Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
1943.12.15 Lt.Col.Harry S.Messec
1945.04.17 Maj.David Y.Hurwitz
Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
1943.12.15 Lt.Col.Thomas E.Briggs
1944.11.01 Lt.Col.Benjamin J.Tarpani
1944.12.01 Lt.Col.Thomas E.Briggs
1944.12.27 Maj.Carl W.Plitt
1945.03.07 Lt.Col.Carl W.Plitt
1945.05.07 Lt.Col.William F.Train
Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Training )
1943.12.15 Lt.Col.John C.Davis
1944.11.01 Maj.Harry S.Manry
1944.08.31 Lt.Col.Harry S.Manry
Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
1944.05.31 Maj.John M.Gregory
1944.06.15 Maj.Norman R.S.Thompson
1945.03.07 Lt.Col.Norman R.S.Thompson
Adjutant General
1943.12.15 Lt.Col.Paul M.Kienzie


Vznik: 17 února 1941
Příchod ETO: 18 října 1943
Přesun na kontinent: 24 července 1944 ( D+48 )
Vstup do boje
.....první jednotky: 22 července 1944
.....celá divize: 27 července 1944
Počet dní v boji: 196


Ztráty
Mrtví: 1 901
Zranění: 9 157
Nezvěstní: 2 599
Zajatí: 2 247
Bojové ztráty: 15 904
Nebojové ztráty: 8 936
Celkové ztráty: 24 840
Obměna divize: 176.3%


Kampaně
Normandy
Northern France
Ardennes
Rhineland
Centra Europe


Vyznamenání
Distinguished Service Cross: 16
Legion of Merit: 4
Silver Star: 258
Soldiers Medal: 16
Bronze Star: 2 029
Air Medal: 92


Počet válečných zajatců..........8 661


109th Infantry Regiment
05.1945 Col.James E.Rudder
110th Infantry Regiment
05.1945 Col.Daniel B.Strickler
112th Infantry Regiment
05.1945 Col.Gustin M.Neslson
URL : https://www.valka.cz/28-pesi-divize-1942-1945-t255#79679Verze : 0
Aktuální struktura:
velitelství a velitelská rota
2. pěší brigáda / 2nd Infantry Brigade
55. obrněná brigáda / 55th Armored Brigade
56. obrněná brigáda / 56th Armored Brigade
28. letecká brigáda / 28th Aviation Brigade
28. ženijní brigáda / 28th Engineering Brigade
Divizní dělostřelectvo / Division Artillery
Velitelství podpůrných jednotek divize / Division Support Command


Zdroje:
https://www.globalsecurity.org
https://www.dmva.state.pa.us/paarng/
URL : https://www.valka.cz/28-pesi-divize-1942-1945-t255#217835Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!