Main Menu
User Menu

28. horská střelecká divize [1941-1941]

28th Mountain Rifle Division

28. horská strelecká divízia

28-я горнострелковая дивизия

     
Název:
Name:
28. horská střelecká divize
Originální název:
Original Name:
28-я горнострелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
28. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
19.09.1941
Nástupce:
Successor:
28. střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.04.1941-DD.07.1941
DD.07.1941-25.08.1941 27. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
23.04.1941-DD.07.1941 Soči, ?
DD.07.1941-12.07.1941 přesun
12.07.1941-19.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
23.04.1941-19.09.1941 Novik, Konstantin Ignaťjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.03.1941-DD.09.1941 Gladkov, Trofim Andronikovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
23.04.1941-19.09.1941 Horská střelecká divize Serga Ordžonikidze
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/28-horska-strelecka-divize-1941-1941-t59806#585588Verze : 1
MOD