K 91. výročí vniku Československa prezident České republiky vyznamenal významné české osobnosti.
Seznam oceněných
Řád Bílého lva I. třídy vojenské skupiny
Otakar Černý - za zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost
Řád Bílého lva III. třídy vojenské skupiny
Imrich Gablech - za zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost
Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy
Anděla Dvořáková - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva
Řád Tomáše Garrigua Masaryka II. třídy
František Šedivý - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva
Řád Tomáše Garrigua Masaryka III. třídy
Josefína Napravilová - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva
Josef Veselý - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva
Řád Tomáše Garrigua Masaryka IV. třídy
Pavel Žák - za zásluhy o rozvoj humanity a lidská práva
Medaile Za hrdinství
Boleslav Staněk - za hrdinství při záchraně lidských životů a značných materiálních hodnot
Medaili Za zásluhy I. stupně
Karel Gott - za zásluhy o stát v oblasti umění
Helga Hošková - Weissová - za zásluhy o stát v oblasti kultury, umění a výchovy
Eva Pilarová - za zásluhy o stát v oblasti umění
Medaili Za zásluhy II. stupně
Michael Aschermann - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Vladimír Bartoš - za zásluhy o stát v oblasti věd
Zdeněk Ceplecha - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Květuše Hyršlová - za zásluhy o stát v oblasti kultury
Zdeněk Kovařík - za zásluhy o stát v oblasti výchovy, bezpečnosti státu a občanů
Jiří Krupička - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Petr Mandl - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Josef Musil - za zásluhy o stát v oblasti sportu
Miloslav Nerad - za zásluhy o stát
Václav Smetana - za zásluhy o stát v oblasti vědy, výchovy a školství
Ivan Steiger - za zásluhy o stát v oblasti kultury
Josef Váňa - za zásluhy o stát v oblasti sportu
www.novinky.cz
Seznam oceněných
Řád Bílého lva I. třídy vojenské skupiny
Otakar Černý - za zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost
Řád Bílého lva III. třídy vojenské skupiny
Imrich Gablech - za zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost
Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy
Anděla Dvořáková - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva
Řád Tomáše Garrigua Masaryka II. třídy
František Šedivý - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva
Řád Tomáše Garrigua Masaryka III. třídy
Josefína Napravilová - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva
Josef Veselý - za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva
Řád Tomáše Garrigua Masaryka IV. třídy
Pavel Žák - za zásluhy o rozvoj humanity a lidská práva
Medaile Za hrdinství
Boleslav Staněk - za hrdinství při záchraně lidských životů a značných materiálních hodnot
Medaili Za zásluhy I. stupně
Karel Gott - za zásluhy o stát v oblasti umění
Helga Hošková - Weissová - za zásluhy o stát v oblasti kultury, umění a výchovy
Eva Pilarová - za zásluhy o stát v oblasti umění
Medaili Za zásluhy II. stupně
Michael Aschermann - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Vladimír Bartoš - za zásluhy o stát v oblasti věd
Zdeněk Ceplecha - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Květuše Hyršlová - za zásluhy o stát v oblasti kultury
Zdeněk Kovařík - za zásluhy o stát v oblasti výchovy, bezpečnosti státu a občanů
Jiří Krupička - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Petr Mandl - za zásluhy o stát v oblasti vědy
Josef Musil - za zásluhy o stát v oblasti sportu
Miloslav Nerad - za zásluhy o stát
Václav Smetana - za zásluhy o stát v oblasti vědy, výchovy a školství
Ivan Steiger - za zásluhy o stát v oblasti kultury
Josef Váňa - za zásluhy o stát v oblasti sportu
www.novinky.cz