Main Menu
User Menu

28.02.2010 - Pamětní pochod Charkov - Sokolovo uctil památku hrdinů

Na Pamětní pochod Charkov – Sokolovo, který uspořádaly Pěší rota Aktivních záloh Armády České republiky při Krajském vojenském velitelství v Jihlavě a Československá obec legionářská, se v sobotu večer vydalo 16 soutěžních družstev v celkovém počtu 49 mužů a dvě ženy.


Cílem nočního pochodu, který měl start na nádvoří jihlavského krajského vojenského velitelství, byla více jak čtyřicet kilometrů vzdálená obec Bohdalec.


Závod, který probíhal formou přesunu převážně tříčlenných družstev, která startovala v pětiminutových intervalech, měl připomenout památku hrdinů, jenž v noci 3. března 1943 překonali přibližně čtyřicetikilometrovou vzdálenost z Charkova, aby zabránili německým vojákům překročit řeku Mža.


Při nočním pochodu, kterého se účastnili jak profesionální vojáci a záložáci, ale také dobrovolní hasiči a civilové, vítězila ta družstva, jež prošla všechna kontrolní stanoviště a v co nejkratším čase a plném počtu členů se pěšky dostala z Jihlavy až do bohdalecké školy. Podařilo se to deseti sestavám. V neděli dopoledne se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení závodu a předání cen.zdarsky.denik.cz
URL : https://www.valka.cz/28-02-2010-Pametni-pochod-Charkov-Sokolovo-uctil-pamatku-hrdinu-t93150#348940Verze : 0