Main Menu
User Menu

27. tanková brigáda [1941-1942]

27th Tank Brigade / 27-я танковая бригада

     
Název:
Name:
27. tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
27-я танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.10.1942
Nástupce:
Successor:
18. gardový tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.10.1941-08.12.1941 16. armáda
15.04.1942-12.10.1942 2. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
22.09.1941-DD.MM.RRRR Kostěrjovo /

Velitel:
Commander:
08.10.1941-13.07.1942 Michajlin, Fjodor Michajlovič (Podpolkovnik / Подполковник)
14.07.1942-29.07.1942 Lučnikov, Pjotr Fjodorovič (Major / Mайор)
30.07.1942-12.08.1942 Goroděckij, Leonid Alexejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
13.08.1942-10.09.1942 Popov, Pjotr Fjodorovič (Major / Mайор)
11.09.1942-26.10.1942 Lučnikov, Pjotr Fjodorovič (Major / Mайор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/ussr.html

Edit: Gebirgsjäger
URL : https://www.valka.cz/27-tankova-brigada-1941-1942-t125285#425580Verze : 0