Main Menu
User Menu

27. gardová motostřelecká brigáda [1943-1945]

27th Guards Motor Rifle Brigade / 27-я гвардейская мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
27. gardová motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
27-я гвардейская мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
6. motostřelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.10.1943-10.06.1945 11. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
23.10.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-10.06.1945 středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
08.05.1943-29.03.1944 Elin, Ivan Pavlovič (plukovník)
30.03.1944-DD.08.1944 Kočur, Sergej Ivanovič (podplukovník)
DD.08.1944-20.08.1944 Kočur, Sergej Ivanovič (plukovník)
19.08.1944-22.09.1944 Fedjušin, ? (major)
23.09.1944-19.02.1945 Solovjev, Michail Petrovič (podplukovník)
20.02.1945-10.06.1945 Fedrorvič, Kazimir Kazimirovič (plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.08.1943-28.10.1943 Korolkov, Nikolaj Petrovič (major)
30.10.1943-20.03.1944 Uljanov, DmitrijVasiljevič (major)
20.03.1944-20.08.1944 Michelson, Samuil Anšiilevič (podplukovník)
DD.08.1944-DD.10.1944 Bodzebej, ? (major)
01.10.1944-09.03.1945 Pantělejev, Sergej Michailovič (major)
DD.02.1945-DD.03.1945 Nikolajenko, ? (major)
19.03.1945-10.06.1945 Gusarin, Semen Alexejevič (major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
08.04.1944-10.06.1945 Černovická gardová motostřelecká brigáda
Vyznamenání:
Decorations:
18.04.1944 Řád rudého praporu
26.04.1945 Řád Bohdana Chmělnického, 2. stupeň
10.08.1944 Řád Suvorova, 2. stupeň
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/msbr/gvmsbr27.html
https://forum.vgd.ru/108/46347/
ugvim.ru
URL : https://www.valka.cz/27-gardova-motostrelecka-brigada-1943-1945-t179206#526111Verze : 0
MOD