Main Menu
User Menu

27.11.2022 - Egypt: havárie letounu ...

Egyptské vzdušné síly přišly o nespecifikovaný proudový bojový(?) letoun, který se zřítil kvůli technické závadě během cvičného letu. Oba piloti se úspěšně katapultovali.


Zdroje:
https://aviation-safety.net/wikibase/301528
en.mehrnews.com
see.news
URL : https://www.valka.cz/27-11-2022-Egypt-havarie-letounu-t260011#710608Verze : 0
Diskuse
jaky smysl maji tyto zpravy, ze nekde spadlo neco co ani nevime co je?
URL : https://www.valka.cz/27-11-2022-Egypt-havarie-letounu-t260011#710624Verze : 0
MOD

Citace - Admin :

jaky smysl maji tyto zpravy, ze nekde spadlo neco co ani nevime co je?Takový typ zprávy tady není poprvé, je jich tu již několik a děje se tak (jejich vkládání) po delší dobu. Je to obzvláště kvůli tomu, že některé země přiliš neupřesňují takové události, jako jsou ztráty jejich letectva. Týká se to třeba právě Egypta (který často neudává ani velice přibližnou lokalizaci - prostě jen víme, že to bylo někde v Egyptě), ale i jiných zemí. U některých je to proměnlivé, někdy dojde i k doplnění informací, někdy ne. Ostatně i naše armáda v posledních letech nedává příliš mnoho informací. I v případě USA se stalo minimálně jednou, že nebylo specifikováno o jaký letoun přišli. Předpokládám, že v takovém případě se mohlo jednat např. o nějaký prototyp, experimentální letoun, nebo letoun, který by neměl být v té době v užívání (např. v té době to mohl být i F-117A, nicméně to je již čistá spekulace).
Ano, nemusely by se zde takové informace zveřejňovat, ale nepřicházela by tím valka.cz i o nějaké dílčí byť drobné informace? Vynechání takové informace, která sice sama moc velkou informační hodnotu nemá, avšak aspoň dává trochu nahlédnout celkovou situaci ve smyslu jak moc, která letectva přicházejí o letouny, vrtulníky... Pak je tady otázka, zda zde dávat informace i o dalších nehodách, či jen zajímavějších mimořádných událostech např. u ostatních afrických, jihoamerických aj. zemí?
URL : https://www.valka.cz/27-11-2022-Egypt-havarie-letounu-t260011#710674Verze : 0
ne Stando, neprichazi ... nejsme specializovany server o leteckych nehodach, pokud to nemuzeme navazat na konkretni typ nebo kamkoliv dal, tak je ta zpravicka de facto k nicemu a to presne z toho duvodu, ktery uvadis, ze to mozna vypada jako buh vi jaka tajna nehoda, ale vetsinou to tak neni, jen zdroje ze kterych to opisujeme proste nemaji vic informaci. Zadny spekulace tady nechci ... stale s tim vznika dalsi prace, protoze ty veci musi nekdo zmoderovat, a po Tobe obvykle i upravit a predelat, nazvy, linkovani atd. To je dalsi prace navic a u zbytecnych prispevku je to zbytecna prace.
URL : https://www.valka.cz/27-11-2022-Egypt-havarie-letounu-t260011#710713Verze : 0
MOD