Main Menu
User Menu

26. dálková bombardovací letecká divize [1940-1942]

26th Long-Range Bomber Aviation Division

26. diaľková bombardovacia letecká divízia

26-я дальнебомбардировочная авиационная дивизия (26 дбад)

     
Název:
Name:
26. dálková bombardovací letecká divize
Originální název:
Original Name:
26-я дальняя бомбардировочная авиационная дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.03.1942
Nástupce:
Successor:
1. dopravná letecká divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.11.1940-23.08.1941 Vzdušné sily Zakaukazského vojenského okruhu
23.08.1941-13.10.1941 Vzdušné sily Zakaukazského frontu - 1. formování
13.10.1941-06.03.1942 Diaľkové bombardovacie letectvo
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Tbilisi, ? /

Velitel:
Commander:
08.08.1940-DD.02.1941 Tajurskij, Andrej Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
27.03.1941-06.03.1942 Skrjagin, Grigorij Stepanovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1940-23.08.1941 42. dálkový bombardovací letecký pluk
18.08.1941-23.08.1941 455. dálkový bombardovací letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 13.10.1941 do 06.03.1942
Zdroje:
Sources:
litsait.ru
https://allaces.ru/sssr/struct/d/bad26.php
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/26-dalkova-bombardovaci-letecka-divize-1940-1942-t34616#620761Verze : 1
MOD