Main Menu
User Menu

26.03.2010 - Příprava policie ČR na setkání prezidentů USA a RF

Příprava P ČR na setkání prezidentů USA a RF, summit „Start Follow On“


V těchto dnech se Policie České republiky začíná připravovat na setkání prezidenta Spojených států amerických Baracka Obamy a prezidenta Ruské federace Dmitrije Medveděva.


Jejich setkání má proběhnout v Praze dne 8. dubna letošního roku. Důvodem je podepsání dokumentu snížující počet jaderných zbraní obou zemí.


Na zajišťování bezpečnosti v Praze se bude podílet zejména Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, jeho útvary a Útvar pro ochranu ústavních činitelů.Zdroj:
www.novinky.cz
URL : https://www.valka.cz/26-03-2010-Priprava-policie-CR-na-setkani-prezidentu-USA-a-RF-t94084#352366Verze : 0
Policejní prezidium České republiky k dnešnímu dni zpřesnilo rozsáhlé bezpečnostní opatření vyhlášené na základě summitu „Start Follow On“ v Praze dne 8. dubna 2010 konaného za účelem podepsání dokumentu o snížení počtu jaderných zbraní prezidentem Spojených států amerických Barackem Obamou a prezidentem Ruské federace Dmitrijem Medveděvem.Bezpečnost osob bude zajišťovat circa 5 000 policistů především z následujících útvarů:
- Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy
- Útvar pro ochranu ústavních činitelů
- Útvar pro ochranu prezidenta republiky
- Pyrotechnická služba
- Útvar rychlého nasazení
- Služba cizinecké policie
- Letecká služba Policie České republiky
- Vojenská policie
a další specializované útvary


P ČR dále spolupracuje s Armádou České republiky, vnitrostátními i zahraničními zpravodajskými službami.Hlavní město Praha bude ochromeno v době od 7. do 9. dubna letošního roku četnými dopravními omezeními - jejich výčet je k dispozici zde.Velitelem bezpečnostních opatření je plk. Mgr. Ing. Ivan Bílek, náměstek policejního prezidenta pro vnější službu.Zdroj:
www.policie.cz
URL : https://www.valka.cz/26-03-2010-Priprava-policie-CR-na-setkani-prezidentu-USA-a-RF-t94084#353780Verze : 0