25.12.2020 - USA: exploze nastražené bomby, 3 zranění

Naštěstí jen 3 zraněné si vyžádala exploze nastraženého výbušného zařízení, které explodovalo v centru města Nashville ve státě Tennessee . Policie vyšetřuje výbuch jako záměrný čin. Policie byla přivolána k podezřelému zaparkovanému karavanu, po zběžné obhlídce si vyžádali zásah pyrotechniků. Ti byli na cestě když došlo k výbuchu. Zatím je tento zločin vyšetřován bez přesného určení zda šlo o terorismus (domácí nebo zahraniční (islamistický)), či kriminální čin. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Výbuchem byla v okolí poškozena řada domů. V důsledku exploze došlo i k několika požárům, které hasiči zvládli. Z dostupných údajů není jasné zda se v okolí nacházel nějaký možný zřetelnější cíl (kostel, synagoga ...), spíše se zde nachází více objektů občanské vybavenosti - zvláště obchody, restaurace a bary.

Zdroj:
www.idnes.cz
URL : https://www.valka.cz/25-12-2020-USA-exploze-nastrazene-bomby-3-zraneni-t237791#657355 Verze : 2
Bylo zjištěno, že bombu odpálil dle všeho na místě sebevražedný útočník Anthony Quinn Warner (63), který pracoval jako IT technik. Jeho ostatky zde byly nalezeny. Motiv je doposud nejasný, vyšetřovatelé předpokládají, že Warner jednal sám a neměl komplice.

Zdroje:
www.seznamzpravy.cz
ct24.ceskatelevize.cz
URL : https://www.valka.cz/25-12-2020-USA-exploze-nastrazene-bomby-3-zraneni-t237791#657780 Verze : 0
Diskusní příspěvek Faktografický příspěvek
Přílohy

Přidejte se k nám

Věříme, že mezi Vámi jsou lidé s různými zájmy a zkušenostmi, kteří by mohli přispět svými znalostmi a nápady. Pokud máte rádi vojenskou historii a máte zkušenosti s historickým výzkumem, psaním článků, editací textů, moderováním, tvorbou obrázků, grafiky nebo videí, nebo prostě jen máte chuť se zapojit do našeho unikátního systému, můžete se k nám připojit a pomoci nám vytvářet obsah, který bude zajímavý a přínosný pro ostatní čtenáře.

Zjistit více