Main Menu
User Menu
Reklama

25.11.2020 - V Praze podepsána dohoda mezi Rheinmetall Landsystem a Czechoslovak Group

An agreement was signed in Prague between Rheinmetall Landsystem and Czechoslovak Group

Vážení,
ve středu 25. listopadu 2020 bylo za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana bylo Michalem Strnadem (ředitel Czechoslovak Group) a Arminem Pappergerem (předseda představenstva Rheinmetall Landsystem) podepsáno memorandum o spolupráci mezi firmami. Výsledkem této dohody bude i vznik nové společné firmy, která ponese název Tatra (nikoliv očekávaný Tatra-Rheinmetall) se sídlem v Kopřivnici. Tento nový podnik údajně se bude věnovat vývoji a výrobě taktických vojenských vozidel.

Úvaha
Podle mého názoru se německá firma Rheinmetall vrací do hry se svými IFV Lynx Lynx KF31 nebo Lynx KF41 a v zápolení o zakázku na nové BVP je podpora silného tuzemského hráče vítána. Velkým plusem pro získání kontraktu bude pravděpodobně i ta okolnost, že stroje Lynx si objednala armáda Maďarské republiky. Možnými minusy by mohly bít firemní neúspěchy ve výběrových soutěžích armád Austrálie a USA.
Proto jsem zvědav jak se zachová představenstvo Czechoslovak Group zda upřednostní svého dlouholetého spojence General Dynamics European Land Systems s jeho nabídkou ASCOD 42, či podpoří německou firmu Rheinmetall Landsysteme GmbH s jeho nabídkou Lynxe. Předpokládám, že zmíněná General Dynamics nebude "tlačit na pilu", když je vytížena výrobou 538 kusů britských obrněných vozidel Ajax.
Před časem naši novináři tvrdili, že firma General Dynamics European Land Systems předpokládá spolupráci se státním VOP CZ při nabídce a výrobě ASCOD 42. Což mne překvapilo, protože zmíněný VOP CZ, s. p. dlouhá léta spolupracuje s BAe Systems plc a tato firma před časem oznámila spoluúčast VOP CZ na výrobě a prezentaci vozidel Hägglunds CV90 Mk.IV.

Zdroj
ekonomickydenik.cz
www.baesystems.com
www.hrad.cz
www.idnes.cz
25.11.2020 - V Praze podepsána dohoda mezi Rheinmetall Landsystem a Czechoslovak Group - 25.11.2020 - Z leva do prava: Michal Strnad, prezident Miloš Zeman a Armin Papperger.

25.11.2020 - Z leva do prava: Michal Strnad, prezident Miloš Zeman a Armin Papperger.
25.11.2020 - V Praze podepsána dohoda mezi Rheinmetall Landsystem a Czechoslovak Group - Stálí adepti v stále odkládaném výběrovém řízení na nová BVP.

Stálí adepti v stále odkládaném výběrovém řízení na nová BVP.
URL : https://www.valka.cz/25-11-2020-V-Praze-podepsana-dohoda-mezi-Rheinmetall-Landsystem-a-Czechoslovak-Group-t237621#656835Verze : 2
MOD
Reklama