Prusko-rakouská válka

Autor : 🕔20.01.2001 📕13.869

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Seriál

 1. Prusko-rakouská válka
 2. Prusko-rakouská válka
 3. Prusko-rakouská válka
 4. Prusko-rakouská válka
 5. Prusko-rakouská válka
 6. Prusko-rakouská válka
 7. Prusko-rakouská válka
 8. Prusko-rakouská válka
 9. Prusko-rakouská válka
 10. Prusko-rakouská válka
 11. Prusko-rakouská válka
 12. Prusko-rakouská válka
 13. Prusko-rakouská válka
 14. Prusko-rakouská válka
 15. Prusko-rakouská válka
 16. Prusko-rakouská válka

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč
♡ Chci přispět

IX. Válka ještě nekončí

Benedek žádá ihned po bitvě císaře Františka Josefa I., aby zahájil jednání o kapitulaci. Ten však opět odmítá a zároveň posílá z Itálie jednotky arcivévody Karla. Ty pak zůstávají v Uhrách. Benedek a jeho zbytky severní armády ustupují k Olomouci.

Když rakouský císař odmítl všechny pruské návrhy ke kapitulaci, je Moltke rozhodnut postupovat dál. Dává rozkaz Labské armádě k obsazení Prahy. K tomu dochází 8. června. Zároveň se dávají do pohybu i zbylé dvě armády. Rakouský císař přenáší své sídlo do Pešti. Vídeň je prohlášena za otevřené město. Pruská armáda obsazuje území Čech a Moravy a definitivně tak odřízla Severní armádu u Olomouce. Část sil postupuje až k Bratislavě. Rakouský císař odvolává Benedeka a novým vrchním velitelem jmenuje arcivévodu Albrechta. Pod tíhou rychlého pruského útoku se však přece jen nakonec rozhodl František Josef I. pro kapitulaci.

Žádá Napoleona III., francouzského panovníka, aby zprostředkoval příměří. Ten poté jedná s Bismarckem. Bismarck mu pak předává mírové podmínky Pruska.

Autor : 🕔20.01.2001 📕13.869

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře