Main Menu
User Menu

23. letištní rota "S" [1965-1991]

23rd Air Base Company "S"

     
Název:
Name:
23. letištní rota "S"
Originální název:
Original Name:
23. letištní rota "S"
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1965
Předchůdce:
Predecessor:
23. rota letištní a radiotechnického zabezpečení "S"
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1965-01.05.1991 23. letištní prapor
01.05.1991-01.11.1991 11. letecká základna
Dislokace: Deployed: 01.09.1965-01.11.1991 Žatec, letiště /
Velitel:
Commander:
01.09.1965-27.10.1966 Hrubeš, Jiří (nadporučík)
27.10.1966-12.01.1968 Lapeš, Jaroslav (major)
12.01.1968-01.10.1968 Hrubeš, Jiří (kapititán)
01.10.1968-17.03.1969 Illner, Otakar (major)
17.03.1969-23.04.1971 Kelovský, Josef (nadporučík)
23.04.1971-DD.MM.RRRR ?
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stacho, Šimon (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Nový, Vladimír (major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Matyáš, Zdeněk(kapitán)
DD.MM.RRRR-01.11.1991 Klíma, Ivan (major)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.09.1965-01.11.1991 VÚ 8042 Žatec
Zdroje:
Sources:
Správní archiv Olomouc, Fond č. 611 (23. letištní prapor)
URL : https://www.valka.cz/23-letistni-rota-S-1965-1991-t50588#194218Verze : 0
Velitel 23. letištní roty "S“:
(01.09.1965–01.11.1991)
npor. Hrubeš Jiří,
mjr. Lapeš Jaroslav,
mjr. Illner Otakar,
npor. Kelovský Josef,
mjr. Stacho Šimon,
mjr. Nový Vladimír,
kpt. Matyáš Zdeněk,
mjr. RSDr. Klíma Ivan



Zdroj: SpA Olomouc, Fond 23. letištního praporu
URL : https://www.valka.cz/23-letistni-rota-S-1965-1991-t50588#456793Verze : 0