23.09.2015 - Německo využívá k ubytování azylantů objekty bývalých koncentračních táborů

Přístavba bývalého koncentračního tábora Dachau na jihovýchodě Německa, byla přestavěna na útulek pro lidi bez domova, včetně uprchlíků, informovala v úterý agentura AFP s odvoláním na starostu Dachau a jednoho z obyvatel ubytovny.


Podobný nápad využít jednu z budov takzvaného vnějšího tábora v Dachau k ubytování necelé stovky žadatelů o azyl měla už dříve radnice v Augsburgu, ale v únoru ho odmítla bavorská zemská vláda. Záměr kritizovaly německé židovské organizace.


Izraelský portál Ynet Nedávno upozornil, že ve městě Schwerte na západě Německa jsou uprchlíci ubytováváni v opuštěném objektu, který sloužil jako strážní budova v přidruženém táboře někdejšího koncentračního tábora Buchenwald.


Zdroj: zpravy.idnes.cz
www.tdg.ch
www.jewsnews.co.il
URL : https://www.valka.cz/23-09-2015-Nemecko-vyuziva-k-ubytovani-azylantu-objekty-byvalych-koncentracnich-taboru-t184946#539700Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!